TUV ISO
9001:2000
 
Microlife Yağ Tutucu, Gider, Fosseptik, Kanalizasyon Ürünleri
Microlife içine atılmış bir margarin parçası
24 saat sonra yağ ileri derecede parçalanmış halde.
İkinci haftada biyolojik sindirim de sonlanmak üzere berraklaşan su dikkati çekiyor
Microlife mikroorganizma ve enzimlerin yağ üzerindeki etkileri

Microlife'ın bakteriyel temizlik ve teknik bakım ürünlerinde bulunan enzimler uygulandıkları ortamdaki organik atıkları hızla parçalar. Formüldeki mikroorganizmalar enzimlerin ufaladığı atıkları biyolojik oksidasyonla indirger. Bu yöntemde, organik atıklar tamamen karbondioksit ve su gibi son ürünlere dönüşür.
Atıksu boruları, yağ tutucu ve terfi noktalarında biriken sertleşmiş yağların düzenli Microlife uygulamasıyla giderimi

Bu çalışmada Microlife'ın formülündeki enzimler birikintileri yumuşatırken mikroorganizmalar atıkların yüzeyine tutunur. Microlife'ın atıkların yüzeyinde oluşturduğu biyofilm daha alt katmanlarda yerleşen anaerobik mikroorganizmalara besin ulaşmasını engellerken anoksik ortamdaki az miktarda oksijenle yaşamını sürdürebilir. Bu şekilde anaerobik mikroorganizmalar besin bulamayıp kısa sürede öldüklerinden ortamdaki H2S kaynağı kesilir. Microlife'ın çalışmaya devam etmesi ile atıkların biyolojik oksidasyonla giderimi sağlanır.


Faydaları

 • Mutfak yer giderlerinden gelen kokular ve tıkanma sorunları kesilir.
 • Yağ tutucularda biriken yağlar dönüştürülerek yağ toplama periyodu uzatılır.
 • Tüm tesisatta H2S korozyonunu önlenir.
 • Mobil tuvaletlerdeki birikintiler parçalanır. Koku sorunları kesilir.
 • Mutfak egzozlarından yayılan kokular kesilir.
 • Fosseptiklerin geçirgenliği arttırılır. Koku sorunları kesilir.
 • Manuel temizlik için ulaşılamayan noktalarda bakterilerin kalıcı etkisiyle uzun süreli      temizlik sağlanır.
 • Duş giderlerindeki tıkanmalar önlenir.
 • Ürünlerin formülünde yer alan koku nötralize edicilerle rahatsız edici kokular ani      olarak kesilir. Ardından mikroorganizmalar çalışmaya başlayıp koku kaynağını yok      eder.
 • Uygulandığı ortamın sonunda bir atıksu arıtma tesisi olması halinde bu tesisin      verimliliğini arttırır.
 • Uygulanması ekonomiktir, kendi alanında iş güvenliği açısından en az risk taşıyan      yöntemdir.
 • Önce
  Sonra
  Mutfak kokuları giderilir. Kokular giderilir , atıklar parçalanır. Mobil tuvaletlerde fenolsüz koku giderimi atık parçalanması ve hijyen sağlanır.
  MICROLIFE YAĞ TUTUCU, GİDER, FOSSEPTİK, KANALİZASYON ÜRÜNLERİ
  ÜRÜN KODU VE ADI
  ETKİLERİ VE KULLANIM ALANLARI
  Microlife LCD001
  Sıvı formdaki bu ürün içerdiği enzim ve mikroorganizmalarla yağ tutucularda, giderlerde rogarlarda ve pis su borularında biriken yağları biyolojik olarak indirger. Kötü kokuların kaynağını yok eder. Yağ tutucunun toplanma süresini 5 katına kadar uzatır.

  Microlife LCD002
  LCD001'in tüm etkilerine ek olarak içerdiği koku nötralize edicilerle uygulandığı anda ani koku nötralizasyonu sağlar. Özellikle mutfaklardaki atık su giderleri için tercih edilir.

  Microlife LCD003
  LCD002 nin özellikle çöp konteynırları ve çöp odaları için geliştirilmiş halidir. İçerdiği özel koku nötralize ediciler çöplerden yayılan kokuları anında nötralize ederken, ürün içeriğindeki mikroorganizmalar atıkları biyolojik oksidasyonla parçalar.

  Microlife LCD004
  Yağ tutucular, mutfak giderleri, fosseptikler vs için sadece konsantre halde mikroorganizma içeren ekonomik bir üründür. Tüm etkisi mikroorganizmaların aktivitesine dayalıdır.

  Microlife LCD005
  Mutfak egzozlarından yayılan rahatsız edici kokuları keser. Egzoz hatlarından biriken yağlı atıkları biyolojik olarak parçalar.

  Microlife LCD006
  Sert yüzeyler ve zeminler için biyolojik temizlik maddesi.

  Microlife LCD007
  Biyolojik leke çıkarıcı ve genel amaçlı temizlik maddesi.

  Microlife LCD008
  Mobil tuvalatlerde biriken atıkların biyolojik olarak parçalanmasını sağlayan mikroorganizmalar içerdiği gibi, duş ve tuvalet giderlerinden yayılan kokuların ve tıkanmaların kesilmesi amacıyla da kullanılır.

  Microlife LCD009
  Atıksu arıtma tesislerinin işletilmesi için sıvı mikroorganizma

  Microlife LCD010
  Yağ tutucu ve mutfak giderlerindeki tıkanmalara karşı biyolojik olarak parçalanma ve koku giderimi sağlayan konsantre halde, sulandırılarak da kullanılabilen bu ürün LCD004 den farklı ve üstün olarak yağları ani şekilde hızlı parçalama etkisine de sahiptir.

  Microlife LCC002
  İçerdiği doğal ve doğada kendileri de yok olan parçalayıcılarla uygulandığı yağ tutucu, terfi rogarı, mutfak yer, lavabo gideri, tuvalet gideri gibi ortamlarda organik birikintileri ve özellikle yağları hızla eritir. Hızlı ve uzun süre etkili koku nötralizasyonu sağlar.

  Microlife LCC004
  Mobil tuvaletler için konvansiyonel koku giderici mavi sıvı

  Microlife LCC005
  Mobil tuvaletler için konvanisyonler koku giderici yüksek örtücülük özelliğine sahip mavi sıvı.

  Microlife LCC009
  Koku nötralize edici moleküller içeren sıvı formdaki bu ürün, uygulandığı noktalarda rahatsız edici kokuları ani olarak nötralize eder. Özellikle çöpler, koku sorunu olan odalar, mutfak egzozları ve ani koku yayan noktalar için ideal bir çözümdür.

  Microlife DCD001
  Çift etkili bu ürün mekanik temizleme tozu gibi uygulandığında tuvalet vs. sıhhi malzemedeki tartarı parçalar. Hijyen sağlar. Ürünün formülündeki mikroorganizmalar etkilerine borularda ve fosseptikte devam edip tıkanma ve kokuları engeller.

  Microlife DCD003
  Toz haldeki bu ürün özellikle yoğun atık alan ve gelen atığa göre nispeten küçük hacimli yağ tutucularda biriken yağları biyolojik olarak dönüştürmek için kullanılır. Yağ tutucudan yayılan kokuları keser. Yağ tutucunun toplanma süresini 5 katına kadar uzatır.

  Microlife DCD063
  Foseptik ve terfi çukurlarında biriken atıkları dönüştüren bu mikroorganizmabakteri aynı zamanda koku sorunlarınıda keser. Özellikle foseptik tabanlarında biriken atıkları biyolojik olarak parçaladığından, taşmaları ve rahatsız edici kokuları engeller. Foseptiğin çekilme periyodunu birkaç katı uzatır.

  Microlife DCD069
  Orta ve küçük ölçekli yağ tutucularda biriken yağları biyolojik olarak dönüştürür. Bu bakteri yağ tutucudan yayılan kokuları keser. Yağ tutucunun toplanma süresini 5 katına kadar uzatır.

  Microlife DCN002

  Mikroorganizma uygulamalarına destek amacıyla kullanılan bu ürün içerdiği besin ve enzimlerle yağ tutucu ve atıksu borularında yapılan uygulamaları destekler. Bu noktalarda kullanılan mikroorganizmaların etkinliğini artırır.


  Microlife BCD001
  Pisuarlardaki birikintilerden kaynaklanan koku ve tıkanma sorunlarına karşı yavaş eriyen biyolojik tablet formundaki bu ürün pisuarlardan yayılan koku ve tıkanma sorunlarını keser.

  Microlife BCD003
  Yavaş eriyen blok formundaki bu ürün yağ tutucularda biriken yağı biyolojik olarak parçalar.

  koku giderici bakteri