TUV ISO
9001:2000
 
    SİSLEME NEMLENDİRME SİSTEMLERİ
 
Sislemede üstün teknoloji MisterCool

MisterCool olarak kurduğumuz sisleme sistemleri suyu yüksek basınç altında mikron büyüklüğünde zerrelere parçalar  ve uygulanan ortamda sis oluşturur. Sistemin kalbini  oluşturan 70 bar lık  yüksek basınç pompası suyu benzer yöntemlere göre çok daha küçük zerrecikler haline getirir. Bu yöntemle oluşturulan zerreler o kadar küçüktür ki çökelmeyip havada askıda durduğu gibi, ortamın nemine bağlı olarak kısa sürede de buharlaşır.
Düşük basınç sistemlerden farklı olarak ortalama büyüklüğü 5-15 mikron olan daha küçük zerreler oluşması aynı miktarda su kullanımıyla daha fazla yüzey alanı sağlar.Bu etki uygulamada daha hızlı ısı aktarımı , verimli soğutma ve nemlendirme olarak hissedildiği gibi koku giderimi uygulamalarında da yüksek verimlilik sağlar.
Üstün özelliklerimiz:

 • 70 bar çalışma basıncı ile sağlanan tam sisleme.
 • Yüksek basınçta çalışmaya uyumlu özel tesisat boruları ve tesisat malzemesi
 • İstendiğinde pompa üzerinden debiyi ayarlama olanağı.
 • Yüksek basınçta aşınmayan paslanmaz çelik nozullar.
 • Gıda uygulamaları ve agresif ortamlar için tamamı paslanmaz çelik tesisat alternatifi.
 • Homojen püskürtme dağılımı
 • Giriş filtrelerine ek olarak yüksek basınç hattında filtre olanağı.
 • Damlama koruma sistemiyle devreye giriş ve çıkışlarda kesin damlatmasız çalışma.
 • Pompaya entegre otomasyon panosu seçeneği
 • Otomasyon:

  Yapılan uygulamaya göre seçilebilecek farklı otomasyon seçenekleriyle

 • Zamana bağlı çalışma/durma.
 • Ortamda istenen alt ve üst nem değerlerine göre çalışma/durma.
 • Dışardan gelecek bir komuta göre çalışma/durma
 • Çoklu pompa sistemlerinin koordineli çalışması
 • Uzaktan kumanda opsiyonu
 •  
  SİSLEME SİSTEMLERİNİN UYGULAMA ALANLARI

  Ortamın ve işlenen malzemenin nemlendirilmesi :  Tekstil, plastik, matbaa vs. endüstrilerde ortamın ve işlenen malzemenin istenen değerde nemlendirilmesi.

   

  Koku giderimi  : Atıksu arıtma tesisleri, kentsel katı atık deponi alanları, çöp işleme ayrıştırma tesisleri, kompost tesisleri, gıda sanayi, mutfak egzozları vs. kokuların giderimi  Açık alan serinletilmesi : Restoranlar ve barların açık alanlarında misafirlerin üzerine damlama riski olmaksızın açık alanların 10 C kadar serinletilmesi. Gezinti tekneleri, havuz kenarları vs. ortamların serinletilmesi.

  Evaporatif Soğutma :Restoranlar ve barların açık alanlarında misafirlerin üzerine damlama riski olmaksızın açık alanların 10 C kadar serinletilmesi.Gezinti tekneleri , havuz kenarları vs. ortamların serinletilmesi .Soğutma sistemlerinde evaporatif etki ile verimliliğin artırılması
  İklimlendirme :Seralarda nemlendirilmesi, iklimlendirilmesi. Sisleme ile sulama sağlanması. Açık alanda kış ayazının engellenerek ürünün dondan korunmasıdır


  Gıda koruma : Marketlerden meyve sebze ve balık reyonlarında teşhir edilen gıdanın tazeliğinin korunması

  Hayvancılık :Yaz mevsiminde tavuk çiftlikleri, küçükbaş ve büyükbaş besiciliğinde hayvanların bulunduğu ortamın serinletilerek verimin artırılması.

  Beton parke ve bordür imalatı: Beton parke taşı ve bordür imalatında ürünün belli nem değerlerine sahip olmasını sağlanması için...
  Sera Uygulamaları : Seralarda yetişen bitkilerin gelişmesinde olumlu etki sağlayacak ortamdaki uygun nem seviyesinin sağlanması için...

  Tozutmanın engellenmesi :Cam çimento madencilik vs. endüstrilerde tozutmanın engellenmesi.
  Üretim bandında sisleme : Yalıtım membranları imalatında hem üretim bandında hem de kurutma askılıklarında malzemenin kalitesini yüksek düzeye çekmek için...

  Kurulama Hazır Tasarlanmış Sistemler

  Genel amaçlı sisleme kitleri

  6 nozuldan 250 nozula kadar farklı büyüklerde gerekli tüm ekipmanıyla hazırlanmış sisleme kitleri. Kullanıcının başkaca özel bir ekipmana ihtiyaç duymaksızın kurabileceği şekilde özel

  boru kesme kerpeteni dahil tüm parçalarıyla hazır halde sunulur. Kullanım amacına göre kite farklı aksesuarlar eklenebilir.
  Havuz , plaj kitleri : Havuzlar plajlar vs. alanlarda açık alan serinliği sağlamak için kuruluma hazır sisleme ünitesi.
  Fanlı üniteler : Hava akımı ve sisin yönlendirilmesi istenen ortamlar için fanlı üniteler.Ayaklı veya duvara monte tipleri mevcut olup , isteğe göre kendinden pompalı veya tek pompadan beslenen çoklu üniteler olarak da kurulabilirler.Fanların sabit veya otomatik hareketli tipleri mevcuttur.

  Koku giderim uygulamaları : Koku giderim ve parfümleme uygulamaları için tüm sisleme sistemlerimize eklenebilen dozlama kitleri kullanılır.Konsantre koku giderim kimyasalı veya parfümün tam otomatik olarak ve istenen yoğunlukta sisleme suyuna eklenmesi ile kolay ve verimli koku giderimi sağlanır.

  Süpermarket kitleri : Süpermarketler için özel tasarlanmış paslanmaz çelik tesisatlı 7 nozuldan 21 nozula kadar değişen kapasitelerde kitler kullanılır.